naradierizenek.sk

ELEKTRICKÁ 2-KOMOROVÁ FRITÉZA 2×6 L

Zľavnený výrobok ELEKTRICKÁ 2-KOMOROVÁ FRITÉZA 2x6 L od nášho výrobcu Yato>Yato GASTRO ide zaobstarať u nás až neuveriteľne lacno. Práve teraz za bezkonkurenčnú cenu 227,90 EUR.
EAN: YG-04620
ELEKTRICKÁ 2-KOMOROVÁ FRITÉZA 2x6 L

Popis produktu

2-komorová fritéza YATO s objemom 2 x 6 L.

Fritéza YATO je nevyhnutným zariadením takmer v každej gastronomickej prevádzke. Je určený na vyprážanie:

  • -hranolky,
  • -mäso,
  • -ryby
  • -krokety,
  • -zeleniny.

Každá z nádob fritézy má celkovú plniacu kapacitu 6 l .

Minimálna hladina oleja je však 2,5 l a maximálna 3,5 l .

Dva ohrievače, každý s výkonom 2,0 kW, sú ovládané potenciometrom umiestneným na ovládacom paneli. Je možné nastaviť prevádzkovú teplotu v rozsahu 60 ~ 200 ℃ .

Inštalované vypínače odolné voči striekajúcej vode umožňujú vypnutie zariadenia bez odpojenia napájacieho kábla zo siete. Ovládací panel má navyše ochranný kryt z veľmi odolného polykarbonátu, ktorý chráni panel proti postriekaniu olejom pri smažení. Vďaka tomu je udržiavanie fritézy v čistote oveľa jednoduchšie.

Odnímateľné ohrievače je možné zavesiť na špeciálne držiaky v odkvapkávacej polohe, olej sa vracia späť do nádrže . Fritéza má prídavné bezpečnostné zariadenie, ktoré automaticky vypne ohrievač, keď je vybratý z nádrže. Dodatočná ochrana ho chráni pred prehriatím pri teplotách nad  260 ℃ .

Obzvlášť užitočnou vlastnosťou fritézy YATO je použitie takzvanej „studenej zóny“ , t.j. vzdialenosti medzi  ohrievačom a dnom nádrže. Táto funkcia využíva jav, kedy teplo generované ohrievačom stúpa na ohrev oleja. Na druhej strane pod ohrievačom je teplota oleja nižšia. Vďaka tomu sa  omrvinky a zvyšky jedla padajúce na dno nádrže uchovávajú v oleji pri nižšej teplote a nepripaľujú sa.

Puzdro aj pokrievky dodávané s fritézou sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele . Vďaka tomu sa fritéza rýchlo čistí a udržiava v čistote.

Fritéza YATO má veľmi odolné koše, každý s rozmermi 215 x 120 x 95 mm , s plastovou, neohrievajúcou sa rukoväťou .

Špeciálne háčiky umožňujú zavesenie košov priamo nad nádrž, čím sa minimalizuje riziko striekania oleja na pracovnú dosku. To výrazne zvyšuje čistotu pracoviska a minimalizuje čas potrebný na čistenie.

Fritéza napájaná napätím 230V ~ 50Hz meria 425 x 410 x 290 mm a váži 9,0 kg.

Parametre

  • Objem [l]: 2 x 6
  • Hmotnosť [kg]: 9
  • Rozmery (DxŠxV) [cm]: 42,5x41x29
  • Materiál: nehrdzavejúca oceľ