naradierizenek.sk

ELEKTRICKÁ FRITÉZA 6L

Tento zľavnený produkt ELEKTRICKÁ FRITÉZA 6L od značky so zárukou kvality Yato>Yato GASTRO pohodlne zaobstaráte práve dnes extra výhodne. V súčasnosti v predaji od 121,50 EUR.
EAN: YG-04608
ELEKTRICKÁ FRITÉZA 6L

Popis produktu

Profesionálna, 1 -komorová fritéza YATO s kapacitou 6 litrov, maximálna hladina oleja 3,5l.

Fritéza YATO je nevyhnutným zariadením takmer v každej gastronomickej prevádzke. Je určený na vyprážanie:

  • -hranolky,
  • -mäso,
  • -ryby
  • -krokety,
  • -zeleniny.

Nádrž fritézy má celkovú plniacu kapacitu 6 l .

Minimálna hladina oleja je však 2,5 l a maximálna 3,5 l .

Ohrievač s výkonom 2,0 kW je ovládaný potenciometrom umiestneným na ovládacom paneli. Je možné nastaviť prevádzkovú teplotu v rozsahu 60 ~ 200 ℃ .

Nainštalovaný vypínač odolný voči striekajúcej vode umožňuje vypnúť zariadenie bez odpájania napájacieho kábla zo siete. Ovládací panel má navyše ochranný kryt z veľmi odolného polykarbonátu, ktorý chráni panel proti postriekaniu olejom pri vyprážaní. Vďaka tomu je udržiavanie fritézy v čistote oveľa jednoduchšie.

Odnímateľný ohrievač je možné zavesiť na špeciálny držiak v odkvapkávacej polohe, olej sa vracia späť do nádrže .

Fritéza má prídavné bezpečnostné zariadenie, ktoré automaticky vypne ohrievač po vybratí z nádrže. Dodatočná ochrana ho chráni pred prehriatím pri teplotách nad  260 ℃ .

Obzvlášť užitočnou vlastnosťou fritézy YATO je použitie takzvanej „studenej zóny“ , t.j. vzdialenosti medzi  ohrievačom a dnom nádrže. Táto funkcia využíva jav, kedy teplo generované ohrievačom stúpa na ohrev oleja. Na druhej strane pod ohrievačom je teplota oleja nižšia. Vďaka tomu sa  omrvinky a zvyšky jedla padajúce na dno nádrže uchovávajú v oleji pri nižšej teplote a nepripaľujú sa.

Puzdro aj veko dodávané s fritézou sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele . Vďaka tomu sa fritéza rýchlo čistí a udržiava v čistote.

Fritéza YATO má veľmi odolný kôš s rozmermi 210 x 125 x 95 mm , ktorý má plastovú, neohrievajúcu sa rukoväť . Na druhej strane špeciálne háčiky umožňujú zavesenie koša priamo nad nádrž, čím sa minimalizuje riziko striekania oleja na pracovnú dosku. To výrazne zvyšuje čistotu pracoviska a minimalizuje čas potrebný na čistenie.

Fritéza napájaná 230V ~ 50Hz má rozmery 430 x 200 x 290 mm a váži 4,5 kg.

Parametre

  • Kapacita [l]: 6
  • Hmotnosť [kg]: 4,5
  • Rozmery (DxŠxV) [cm]: 43x20x29
  • Materiál: nehrdzavejúca oceľ