naradierizenek.sk

TLMIČ PÁDU s lanom s 2 karabínami, 1,5M

Unikátny a žiadaný tovar TLMIČ PÁDU s lanom s 2 karabínami, 1,5M od poprednej spoločnosti Yato jednoducho nájdete online výhodne. Výhodne za cenu 16,70 EUR.
EAN: YT-74236
TLMIČ PÁDU s lanom s 2 karabínami
Overiť dostupnosť »
Značka: Yato
16,70 EUR

Popis produktu

Bezpečnostný tlmič YT-74236 s lanom a dvoma karabínami je súčasťou systému zadržiavania pádu, ktorý spája bezpečnostné popruhy s kotviacim bodom. Bezpečnostný tlmič je vyrobený zo správne prešitej polyesterovej pásky. Pri zastavení pádu sa špeciálne navrhnuté švy postupne roztrhajú, čím sa spomalí rýchlosť pádu

  • dĺžka: 1,8 m
  • priemer lana: 12 mm
  • dve samouzamykateľné karabíny s ručným blokovaním s maximálnym otvorením: 16 mm
  • napevno pripojené k bezpečnostnému káblu

Bezpečnostný tlmič YT-74236 s lanom a dvoma karabínami bol testovaný v laboratóriu akreditovanom EÚ a spĺňa požiadavky normy EN 355:2002.

BEZPEČNOSTNÉ A PRÁVNE ASPEKTY

Práca vo výškach je práca vykonávaná na úrovni nad 1 meter nad úrovňou prízemia/podlahy, ktorej povrch nie je zo všetkých strán obklopený plnými stenami alebo ochrannou konštrukciou do výšky 1,5 metra. Ak za takýchto podmienok nie je možné uplatniť kolektívne ochranné opatrenia, zamestnávateľ, ktorý objednáva prácu, by mal m.in poskytnúť osobné ochranné prostriedky. Každý prvok ochranného zariadenia proti pádu by mal spĺňať určité bezpečnostné normy, ktoré výrobca potvrdzuje len prostredníctvom skúšobného laboratória akreditovaného EÚ. Potvrdenie o splnení noriem v prvom rade zaručuje bezpečnosť užívateľa, ale tiež chráni zamestnanca aj zamestnávateľa pred finančnými následkami vyplývajúcimi zo sankcií uložených inštitúciou inšpekcie práce.

Všetky prvky ochranných zariadení proti pádu YATO majú aktuálne testy potvrdzujúce súlad s bezpečnostnými normami a ich používanie v súlade s pokynmi zaručuje 5 rokov spoľahlivej prevádzky.

UPLYNUTIE

Životnosť bezpečnostného tlmiča je päť rokov a počíta sa od prvého použitia.