naradierizenek.sk

KARABÍNA, ZÁPADKA BEZPEČNOSTNÉHO ZVÄZKU S UZAMYKACOU MATICOU

Vynikajúci tovar KARABÍNA, ZÁPADKA BEZPEČNOSTNÉHO ZVÄZKU S UZAMYKACOU MATICOU od dodávateľa so skvelou povesťou Yato ľahko môžete zohnať v súčasnosti lacno! Ponuky od 3,90 EUR.
EAN: YT-74229
KARABÍNA
Overiť dostupnosť »
Značka: Yato
3,90 EUR

Popis produktu

Samozastávka karabíny YT-74229 s ručným zámkom so skrutkou je súčasťou systému zastavenia pádu. Karabína sa používa ako upevňovací prvok pre prvky, ako sú bezpečnostné popruhy, laná, pomocné pásky, ako aj pre tlmič nárazov.

  • maximálny otvor: 16 mm
  • priemer: 10 mm
  • statická pevnosť: 22 KN

Západka YT-74229 bola testovaná v laboratóriu akreditovanom EÚ a spĺňa požiadavky normy EN 362:2004 v triede B.

BEZPEČNOSTNÉ A PRÁVNE ASPEKTY

Práca vo výškach je práca vykonávaná na úrovni nad 1 meter nad úrovňou prízemia/podlahy, ktorej povrch nie je zo všetkých strán obklopený plnými stenami alebo ochrannou konštrukciou do výšky 1,5 metra. Ak za takýchto podmienok nie je možné uplatniť kolektívne ochranné opatrenia, zamestnávateľ, ktorý objednáva prácu, by mal m.in poskytnúť osobné ochranné prostriedky. Každý prvok ochranného zariadenia proti pádu by mal spĺňať určité bezpečnostné normy, ktoré výrobca potvrdzuje len prostredníctvom skúšobného laboratória akreditovaného EÚ. Potvrdenie o splnení noriem v prvom rade zaručuje bezpečnosť užívateľa, ale tiež chráni zamestnanca aj zamestnávateľa pred finančnými následkami vyplývajúcimi zo sankcií uložených inštitúciou inšpekcie práce.

Všetky prvky ochranných zariadení proti pádu YATO majú aktuálne testy potvrdzujúce súlad s bezpečnostnými normami a ich používanie v súlade s pokynmi zaručuje 5 rokov spoľahlivej prevádzky.

UPLYNUTIE

Životnosť karabíny je päť rokov a počíta sa od prvého použitia.