naradierizenek.sk

HÁKOVÁ KARABÍNA s automatickou uzamykacou západkou, oceľová

Podarený tovar HÁKOVÁ KARABÍNA s automatickou uzamykacou západkou, oceľová od známeho výrobcu Yato ide získať momentálne na našich stránkach za primerané peniaze. Aktuálne stojí u nás 8,50 EUR.
EAN: YT-74230
HÁKOVÁ KARABÍNA s automatickou uzamykacou západkou
Overiť dostupnosť »
Značka: Yato
8,50 EUR

Popis produktu

Háková karabína, západka YT-74230 s automatickou uzamykacou západkou je prvkom systému zastavenia pádu. Západka pripevnená k lanu sa zvyčajne používa ako upevňovací prvok k ukotvovacím bodom upevneným v stenách, stropoch alebo prekladoch a napríklad pri práci na lešení.

  • maximálny otvor: 52 mm
  • statická pevnosť: 25 KN

Západka YT-74230 bola testovaná v laboratóriu akreditovanom EÚ a spĺňa požiadavky normy EN 362:2004 v triedach A a T.

BEZPEČNOSTNÉ A PRÁVNE ASPEKTY

Práca vo výškach je práca vykonávaná na úrovni nad 1 meter nad úrovňou prízemia/podlahy, ktorej povrch nie je zo všetkých strán obklopený plnými stenami alebo ochrannou konštrukciou do výšky 1,5 metra. Ak za takýchto podmienok nie je možné uplatniť kolektívne ochranné opatrenia, zamestnávateľ, ktorý objednáva prácu, by mal m.in poskytnúť osobné ochranné prostriedky. Každý prvok ochranného zariadenia proti pádu by mal spĺňať určité bezpečnostné normy, ktoré výrobca potvrdzuje len prostredníctvom skúšobného laboratória akreditovaného EÚ. Potvrdenie o splnení noriem v prvom rade zaručuje bezpečnosť užívateľa, ale tiež chráni zamestnanca aj zamestnávateľa pred finančnými následkami vyplývajúcimi zo sankcií uložených inštitúciou inšpekcie práce.

Všetky prvky ochranných zariadení proti pádu YATO majú aktuálne testy potvrdzujúce súlad s bezpečnostnými normami a ich používanie v súlade s pokynmi zaručuje 5 rokov spoľahlivej prevádzky.

UPLYNUTIE

Životnosť karabíny je päť rokov a počíta sa od prvého použitia.