naradierizenek.sk

BEZPEČNOSTNÝ POPRUH S PÁSOM HIGH COMFORT ĽAHKÝ

Zľavnený tovar BEZPEČNOSTNÝ POPRUH S PÁSOM HIGH COMFORT ĽAHKÝ od spoločnosti so skvelým menom Yato ľahko môžete získať tady teraz za skvelú cenu! Iba teraz za 108,25 EUR.
EAN: YT-74218
BEZPEČNOSTNÝ POPRUH S PÁSOM HIGH COMFORT ĽAHKÝ
Overiť dostupnosť »
Značka: Yato
108,25 EUR

Popis produktu

Bezpečnostný postroj s brušným pásom YT-74218 je možné použiť ako prvok systému ochrany proti pádu aj na prácu v zavesení.

Postroj je vďaka hliníkovým upevňovacím bodom jedným z najľahších vo svojej triede. Sieťovaný materiál v ramennom, bedrovom a femorálnom páse a výplne z EVA peny zlepšujú komfort, cirkuláciu vzduchu a presnú priľnavosť k telu. Správne umiestnené traky musia tesne priliehať ku trupu, pásu a stehnám, aby spolu s vyhradeným upevňovacím bodom mohli rovnomerne rozložiť sily pôsobiace na telo počas pádu alebo pohodlne pracovať v závese.

  • univerzálna veľkosť
  • dva upevňovacie body pre systém ochrany proti pádu v súlade s EN361
  • jeden upevňovací bod pre závesný systém v súlade s EN813
  • dva bočné upevňovacie body pre podperu v súlade s EN358
  • štyri pútka na náradie v páse pre ručné náradie s hmotnosťou maximálne 2 kg na slučku
  • nastaviteľné hrudné, bedrové a femorálne pásy
  • polyesterové textilné pásky so šírkou 45 mm a pevnosťou vyššou ako 27 KN

Bezpečnostné popruhy s brušným pásom YT-74218 boli testované v akreditovanom laboratóriu EÚ a spĺňajú požiadavky noriem EN 361:2002, EN 358:2018 a EN 813:2008.

 

BEZPEČNOSTNÉ A PRÁVNE ASPEKTY

Práca vo výškach je práca vykonávaná na úrovni nad 1 meter nad úrovňou prízemia/podlahy, ktorej povrch nie je zo všetkých strán obklopený plnými stenami alebo ochrannou konštrukciou do výšky 1,5 metra. Ak za takýchto podmienok nie je možné uplatniť kolektívne ochranné opatrenia, zamestnávateľ, ktorý objednáva prácu, by mal m.in poskytnúť osobné ochranné prostriedky. Každý prvok ochranného zariadenia proti pádu by mal spĺňať určité bezpečnostné normy, ktoré výrobca potvrdzuje len prostredníctvom skúšobného laboratória akreditovaného EÚ. Potvrdenie o splnení noriem v prvom rade zaručuje bezpečnosť užívateľa, ale tiež chráni zamestnanca aj zamestnávateľa pred finančnými následkami vyplývajúcimi zo sankcií uložených inštitúciou inšpekcie práce.

Všetky prvky ochranných zariadení proti pádu YATO majú aktuálne testy potvrdzujúce súlad s bezpečnostnými normami a ich používanie v súlade s pokynmi zaručuje 5 rokov spoľahlivej prevádzky.

UPLYNUTIE

Životnosť postroja je päť rokov a počíta sa od prvého použitia.